CLONEXi kasutusjuhend

Clonex teeb algajast professionaalse aedniku!

Clonex sobib kloonide võtmiseks nii pehme kui ka poolpuitunud vartega taimesortidelt.Kui sa ei ole kindel millise varrega su taim on, siis võta paar klooni testimiseks ennem kui suuremas koguses kloone võtma hakkad.

clonex root gel
clonex root gel

Kasvumeedia ettevalmistus.
Järgnevad kasvupinnaseid loetakse sobivateks kloonidele ja neid segatakse tihti omavahel erinevas suhtes
Liiv, Perliit, Vermikuliit, Kivivill
Võib kasutada ka spetsiaalset segu kloonidele.

Väikesed kivivilla kuubikud on väga soovitatavad kloonide jaoks. Neid on kerge käsitleda ja nendega saavutate suurepäraseid tulemusi. Kõige tähtsam – noori taimi on lihtne käsitleda ning ilma juuri segamata ümber istutada.
Need väikesed kuubikud on saadavad 24 kohaliste kandikutena ning on saadaval sinu lähimast kasvatuspoest.
Asetage valitud kasvumeedia puhtasse plastanumasse ja niisutage korralikult. Veel peab olema võimalus ära voolata et vältida “veelukku”

Pehme ja pool-pehme varrega kloonid.
Vali välja ilusad oksad kõige tervematelt ja tugevamatelt taimedelt. Kasutades kääre või skalpelli, et lõigata vajalik arv oksakesi (igale oksale võiks jääda 4-5 lehe paari ).Eemalda kääride või skalpelliga kaks alumist lehepaari.
Vala väike kogus Clonexit eraldi anumasse koheseks kasutamiseks.Ära pane kasutamata jäänud Clonexit tagasi purki vaid viska minema, sest see võib rikkuda kogu Clonexi mis on originaalpurgis.
Tee puhas diagonaalne lõige täpselt alumise lehesõlme juurest. Koheselt kasta oksake Clonexisse – umbes 15mm sügavusele. Pane oksake kasvumeediumisse nii sügavale, et ta püsti seisaks, sügavamale pole vaja. Kui see protsess on tehtud tuleks oksakesi piserdada liege veega ja panna propagaatorisse.

Keskkond
Nii pehme varrega kui ka pool-puitunud varrega kloonid tuleb panna niiskesse keskkonda. Selle saavutamiseks tuleb muretseda endale soojendusega propagaator, mis on saadaval kasvupoodides. Propagaator on soovitatav kuid piisab ka plastikanumast mille saab klaasiga pealt kinni katta. Eesmärk on niiskust hoida, seega kujutlusvõime on abiks.
Õrn põhjasoojendus (21-24 kraadi) aitab enamus kloonidel juuri arendada. Propagaatori klaaskatte peal olev kondentsi kiht annab märku adekvaatsest niiskustasemest. Pühi klaasi aegajalt, et hoiduda “veeluku” tekkimist kasvumeediumis.
Sisesta oksake kivivilla kuubikusse või mõnda teise meediumisse.

Karastamine
Pärast uute juurte ilmumist on vaja taime karastada. Kui taimed on kaetud klaasiga siis nihuta klaasi nii , et natukene õhku pääseks sisse. Iga päevaga võimalda taimedele rohkem õhku ja lõpuks eemalda klaas.
Kui väikesed taimed kasvavad juba kiiresti, võib nad panna suuremasse kivivilla kuubikusse. Väike kuubik mahub täpselt suurde kuubikusse ning juured saavad minimaalselt häiritud.
Võimaldada tuleb vee äravool pottidest. Lisa ettevaatlikult mulda või muud kasvumeediumit juurte umber sest nad on väga õrnad selles staadiumis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*